Gnijące śmieci. Śmierdzący ser. Bagienne bąki. Cuchnące stworzenia. Strasznie to wszystko obrzydliwe! Tylko czy na pewno? W smrodzie kryje się więcej tajemnic, niż się wydaje na pierwszy rzut… nosa! Tak mówi nauka! A wiedza, jak sami się przekonacie, nie zawsze pachnie różami.
Dzięki tej nieapetycznej książeczce dowiecie się rzeczy, o których inni nawet boją się myśleć!
* Co sprawia, że smród… śmierdzi? * Skąd ludzki nos wie, kiedy zbliża się niebezpieczeństwo? * Skąd wiadomo jak pachnie kosmos? * Dlaczego dziewczyny mają lepszy węch od chłopców? * Czy istnieje pigułka, dzięki której bąki pachnąjak czekolada? * W jaki sposóbzapachy budząwspomnienia i emocje? * Co na świecie cuchnie najbardziej? * Kim są superniuchacze? * Kto zasługuje na tytuł największego śmierdziucha w królestwie zwierząt?
Weźcie głęboki oddech – przez nos oczywiście – i zaciągnijcie się zapaszkiem wiedzy o smrodzie. Już wkrótce zostaniecie prawdziwymi ekspertami od smrodów wszelakich.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy. @wydawnictwomuzasa @lubimyczytac @empik